התנצלות מהירה

רשת 13 מתנצלים: "למי הם לא צריכים לשלוח מכתבי נאצה?"

תמונה – צילום מסך ערוץ 13
מגיש הטלוויזיה אברי גלעד מעורר סערה ברשתות החברתיות בעקבות שאלה פרובוקטיבית שהוצגה לצופים בשידור חי בתוכנית הבוקר ברשת 13: "למי מהבאים הם לא צריכים לשלוח מכתבי נאצה".

רשת 13 מתנצלים על שאלה שהוצגה הבוקר בשעשועון בוקר בתוכנית הבוקר של אברי גלעד, "אם האנשים שעומדים מאחורי המחאה נגד "היהודים באים" רוצים לשלוח מכתב נאצה, למי מהבאים הם צריכים לשלוח", נשאלו הצופים בשידור חי.

בעקבות תגובות סוערות ברשתות החברתיות פרסמו עורכי התוכנית התנצלות בעמוד הפייסבוק: "בשעשועון "13 מי יודע" ששודר הבוקר במסגרת "העולם הבוקר" השתרבבה שאלה לא ראויה. "רשת 13" מתנצלת על שאלה זו הן מול הפקת "היהודים באים", מול השחקנים ששמם הוזכר ומול הצופים. "רשת 13" תמשיך לפעול למניעת מקרים שכאלה בעתיד"

הערב, יפגינו מאות מהציבור המסורתי מול משרד תאגיד השידור הציבורי 'כאן 11', נגד תוכנית הסאטירה 'היהודים באים' לדברי המארגנים, התוכנית פוגעת ברגשות הדתיים ומזלזלת בקודשי ישראל".

סאטירה? "הדרוזים נאמנים יותר מהדוסים המסריחים"

מוקדם יותר השבוע תקף אברי גלעד את מערכון 'היהודים באים' המשודר בתאגיד השידור הציבורי כאן 11: "גילוי נאות: "היהודים באים" מצחיקים אותי. שחקנים נהדרים, מערכונים ברובם מוצלחים, חלקם גאוניים ממש. אישית איני מתרגש משחיטת פרות קדושות, זה קורע בעיני. אין כמעט טאבו שבאופן פרטי אני לא צוחק עליו. באופן פרטי. כשאנחנו מגיעים למרחב הציבורי, כמו "כאן 11" או כל פרהסיה ציבורית אחרת במדינה יש כללים אחרים בעיני. לא רק שכלל הציבור מממן את היצירה הזאת, אלא כלל הציבור צורך אותה, וגם אם זאת סאטירה נושכת, היא לא יכולה לירוק בפנים."

עוד כותב גלעד: "הרבה צופים, בעיקר דתיים, של ערוץ 11 מרגישים פגועים עד עצם נשמתם מכמה מערכונים של היהודים באים. אני לא מתווכח איתם. לפי גובה הלהבות אני מבין שנחצו גבולות. כמובן שיש גם מדליקי להבות למטרת חימום אישי, ברור, אבל יש תחושה בעונה הזאת של היהודים שמישהו החליט לשים את הרגשות הדתיים מטרה ללעג ולביזוי. אני מניח שאלה שהחליטו כך אינם מסוגלים להבין את הרגש הזה וחושבים שהוא פרימיטיבי, ילדותי, טיפשי, קדמוני, בר ביטול. לי עצמי אין רגשות דתיים כלל, לא גדלתי בבית עם רגשות כאלה ולא פיתחתי אותם מעולם, אבל יש לי כבוד עמוק למי שיש לו."

"על פי מחקרים אנשים דתיים חיים יותר, שמחים יותר בחייהם, מקיימים חיי קהילה עשירים יותר. כלומר במבחן התוצאה, רגשות דתיים מועילים לאדם, לכן אני יכול רק להצר על כך שאין לי גישה למקום הזה בנפשי. אני מצטער ומגנה כל פגיעה מכוונת בשביל הדאחקה בציפור הנפש של אדם אחר החי בתוכנו. יש מקום לביקורת, אפילו קשה, אבל עם כבוד. לא עושים מערכון על אלוהים בישראל כמו שלא עושים מערכון על מוחמד במצרים. או בכל מקום אחר בעולם.

לסיום כותב גלעד: "בעיני, גם לא עושים תכניות אוכל עם אוכל לא כשר בערוצים מרכזיים (בערוצי נישה זה בסדר לטעמי) ובטח שלא אוכלים טריפות ושרצים כמשימות בתכניות ריאליטי. זה לא סתם מגעיל. זה מחליש את העם, זה יוצר זרות וניכור, מרחק וכעס. בשביל מה? בשביל עוד מאכל? לדתי כשרות היא יסוד קיום. מה אתה מצרף לו בשר וחלב מול הפנים? בצנעת ביתך, סבבה. בערוץ האוכל בסדר. בערוץ שאמור להיות מדורת שבט שומרים על השבט מלוכד סביב הסיפור שלו, והסיפור של השבט שלנו הוא היהדות. תקשורת, שלי נעלייך מעל רגליך."

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.