אצבע מאשימה

דיין בבני ברק לקנאים: אתם עוברים על "לא תרצח"

אחד הדיינים החשובים בבני ברק שבגופו התגלה נגיף הקורונה, פונה במכתב חריף לקנאים שאינן נשמעים להוראות משרד הבריאות: "בבית דין של מעלה יראו לו מי נפטר מחמתו"
קרדיט: צילום מסך מהלוויה

13:25 | 01.04.20

אחד הדיינים בבית דין צדק בני ברק אשר מאושפז בבית החולים לאחר שהתגלה בגופו נגיף הקורונה, פנה היום (רביעי) במכתב חריף לאותם אלו אשר מסכנים את ההמונים ומחפשים מנייני תפילה ומקווה בניגוד להוראות משרד הבריאות.

"מי שעובר על חובת הזהירות ונגרם שמישהו נפטר ח"ו מחמתו בעקיפין, בבית דין של מעלה יפנו אליו ח"ו כאל רוצח", כתב הדיין.

הסיפורים הכי מעניינים, אצלכם לפני כולם

ישלח מייל לאישור עפ"י תנאי השימוש.

מכתבו של הדיין מגיע לאחר העלייה במספר החולים בבני ברק, ומאבקם של הרשויות והרבנים במניעת התפרצות המגפה בעיר.

במכתבו של הדיין, שפורסם באתר כיכר השבת, הוא מפנה אצבע מאשימה לאנשי ה'פלג' בעיר ולקבוצות מחסידות סאטמר, שעדיין אינם נשמעים להוראות המחמירות של משרד הבריאות ומקיימים מנייני תפילה מאולתרים בסמוך למקום מגוריו של הדיין בבני ברק.

הדיין מבית דין-צדק בני ברק, בראשות הרב קרליץ, שואל במכתבו אם יש להסתמך על ההגבלות של הממשלה ומשרד הבריאות "מאחר ואין אנו מסתמכים כלל על דעת הרשויות בשום נושא, ובוודאי שאיננו רואים בדעתם שום משקל לשום דבר ועניין וכל שכן לנושא תורני".

בתשובתו החריפה כותב הדיין כי לא ניתן לסמוך עליהם, וכי "מוכרחים להחמיר הרבה הרבה מעבר לדבריהם".

לדבריו יש בכך בזהירות בלאו "לא תרצח", והוא מוסיף כבי "כאן בארץ, מי שעבר על חובת הזהירות ונגרם שמישהו נפטר חס ושלום מחמתו בעקיפין – זה לא יחזור אליו, ואף אחד לא יידע ולא יאמר לו זאת, אבל בבית דין של מעלה, לאחר מאה ועשרים, כשישאלו אותו כל מיני שאלות המבוארות בגמרא, יפנו אליו ח"ו כאל רוצח! ויראו לו בדיוק מי נפטר מחמתו ומי ניזוק מחמתו".

בסיום מכתבו מדגיש הדיין כי לא מספיק ליישם את ההוראות של משרד הבריאות "אלא צריך להוסיף עליהם זהירויות כהנה ואחרות, כראוי לשומרי תורה ומצוות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp

סקר באזזנט

מה דעתך על תפקוד משטרת ישראל מאז פרוץ הקורונה?

נקראים עכשיו

עקבו אחרי באזזנט