סגר על ערים חרדיות

עלה ל-51 מניין הקורבנות, שכונות בירושלים "אזור מוגבל"

תמונה – דגימות קורונה. צילום: דוברות מד"א
נגיף הקורונה ממשיך להתפשט כאשר במהלך הלילה נפטרו שלושה ובכך עלה מספר הקורבנות ל-51. הממשלה האריכה את הסגר על בני ברק ב-4 ימים, ויוטל סגר על שכונות חרדיות בירושלים

התפשטות הקורונה | מניין הקורבנות מהנגיף עלה ל-51 לאחר פטירתם של שלושה חולי קורונה הלילה בבית החולים שמיר-אסף הרופא.

על פי נתוני משרד הבריאות, מספר חולי הקורונה בישראל עומד על 8,611 נדבקים, מתוכם 141 במצב קשה ו-107 מהם מונשמים.

עוד עולה מהנתונים כי 7,643 מהנדבקים במצב קל וכ-191 במצב בינוני. 585 החלימו ושוחררו.

בפילוח המאושפזים מבין חולי הקורונה, 5,279 בביתם, 763 בבתי החולים וכ-875 במלונות. טרם הוחלט מסגרת האשפוז עבור 1,058 מהנדבקים.

במהלך הלילה נפטרו בבית החולים אסף הרופא 3 נפטרים: בת 96 עם מחלות רקע רבות, בן 80 עם מחלה סופנית ובן 66 אשר סבל מקריסת מערכת בעקבות נגיף הקורונה.

ירושלים ובני ברק מובילות במספר החולים בפער ניכר על פני שאר היישובים, כאשר על פי נתוני משרד הבריאות הבוקר מספר החולים בירושלים עומד על 1,316 כאשר 302 חולים התווספו ב-3 הימים האחרונים. בבני ברק מספר החולים עומד על 1,222 כאשר 259 חולים התווספו ב-3 הימים האחרונים.

נתוני שאר הערים: בתל אביב 370 חולי קורונה, אשקלון 192, פתח תקוה 159, נתניה 139, בית שמש 138, ראשון לציון 134, אלעד 133, באר שבע 129.

בני ברק סוערת: "נפרק את הגדרות"

סגר על ערים חרדיות, יהודה ושומרון אזור מוגבל

הממשלה הכריזה כי הסגר על העיר בני ברק יוארך ב-4 ימים, וכי יוטל "סגר נושם" על 8 ערים בישראל: טבריה, מגדל העמק, אשקלון, בית שמש, בית"ר עלית, אלעד ומודיעין עלית.

בנוסף, הוכרזו 15 שכונות בירושלים כ-"אזור מוגבל" למשך שבוע: מאה שערים, הר נוף, בית וגן, קרית משה, גבעת שאול, מקור ברוך, זיכרון משה, גאולה, הבוכרים, בית ישראל, שמואל הנביא, גבעת מרדכי, סנהדריה, רמת שלמה ורמות.

חברי הכנסת החרדיים מחו על הטלת סגר על ערים חרדיות בלבד. חבר הכנסת גפני ציין זאת בראיון אתמול ברדיו קול חי כשאמר כי למחאה שותפים שר הפנים אריה דרעי ושר הבריאות יעקב ליצמן: "אנחנו לא נהיה שותפים על מי שיטיל סגר על המגזר החרדי", אמר גפני והוסיף כי מצפה שנתניהו יפעל בנושא.

במהלך הלילה, הממשלה הסמיכה את ועדת השרים לענייני קורונה לאשר הכרזת "אזור מוגבל" של המפקד הצבאי את אזור יהודה ושומרון.

 

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.