באזזנט

תמונה – לע"מ

הקרב על הנאצים

יאיר גולן נגד עמית סגל: "לא ניתן למשיחיים כמוך להשתלט על סדר היום"

ח"כ יאיר גולן מגיב במתקפה נגד העיתונאי עמית סגל לאחר העימות הסוער עם הפרשנית דנה וייס באולפן שישי. צפו

סגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן והיום ח"כ ממרצ מגיב במתקפה נגד העיתונאי עמית סגל שהזדעק ב'אולפן שישי' על ההשוואה שעשה גולן בין ישראל לתקופת הנאצים: "מה כל כך מבהיל את סגל הצעיר בנאום התהליכים, מדוע אני אישית מעורר בו כזו חרדה, איך הפכתי לאויבו הראשי, ומדוע הוא חוזר ומשקר ביחס לתוכן דברי, והרי אין לחשוד בו בחוסר הבנת הנקרא או הנשמע?", התייחס גולן למתקפה של עמית סגל ב'אולפן שישי' נגד ההשוואה שעושה גולן לתקופת הנאצים.

גולן ממשיך ותוקף: "סגל הצעיר אינו חשוב – הוא בורג קטן במחנה הימין הקיצוני – משיחי, מחנה ששלח את סגל לדברר אותו בטלויזיה כפרשן פוליטי, ומה השלב הבא? ברוך מרזל כפרשן לענייני התנחלויות, איתמר בן גביר פרשן משפטי ומאיר אטינגר פרשן צבאי? צריך לומר: מה יותר מסוכן? נאום של סגן רמטכ"ל המצביע על תהליכים מסוכנים בחברה, או מעשי רצח של מחתרת יהודית? מה יותר מסוכן, דברי אמת מוכיחים, או רצח של איש ימין קיצוני במערת המכפלה? מה יותר מסוכן, בחינה אמיצה של מעשינו, או רצח של ראש ממשלה?"

עוד תקף גולן: "סגל הצעיר, אתה מייצג ציבור שהגה ומימש את מרב האלימות הפוליטית בישראל בחמישים השנים האחרונות. אתה מנסה להשליט את הדעות הקיצוניות שלך על כל אזרחי ישראל. אני וחברי, אלה שבאמת בנו את הארץ הזו, ואלה שבאמת נלחמים עליה ובונים אותה גם כיום, לא ניתן למשיחיים כמוך להשתלט על סדר היום."

לסיום תקף גולן: "הסכנה לקיומה של ישראל אינה בדברי, אלא במעשי הציבור אותו אתה מייצג, שיחד עם שחיתות שלטונית ממארת, מאיים לחרב את המפעל הציוני, ולתקוע את ישראל לתוך בור תחתית אפל של לאומנות משתלחת, בערות מתקדמת, אלימות מתגברת ואפס תקווה לעתיד טוב יותר."

תביעת הענק של העיתונאי עמית סגל והודעות הוואצפ ששלח בחצות

בראיון לרדיו גלי ישראל תקף סגל את גולן: "כול מי שמשווה אותנו לנאצים צריך לשאול את עצמו האם הוא רואה בעיני רוחו תאי גזים באום אל פאחם, מחנות ריכוז בעפולה, אקציות במרכז ירושלים. כי אם התשובה היא לא, וכל אדם שפוי יגיד שזה לא, אז הוא מבלבל את המוח. אם היו אומרים 'אנחנו מפחדים שאנחנו נהיה נאצים' – ניחא, אבל כשיאיר גולן החצוף עומד בערב יום השואה כסגן הרמטכ"ל הוא לא דיבר על עצמו כמצביא – הוא דיבר על הימין הישראלי. אני מעולם לא הפעלתי נוהל שכן על פלסטיני חף מפשע – יאיר גולן כן".

נעם פתחי: "על מה הם מדברים כשמשווים את ישראל ל-1933?". עמית סגל: "המדרון החלקלק הוא לא משופע כנראה כי כבר מ-77 מדברים עליו. בן גוריון קרא לבגין בזמנו 'טיפוס היטלראי מובהק'. ההשוואות להיטלר ולנאצים מקורן לא בכתבי האישום".

כזכור, לאחרונה הגיש עמית סגל תביעה בסך 400 אלף ש"ח נגד דוברו של ח"כ יאיר גולן.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.