באזזנט

קרדיט תמונה: צילום: לע"מ. אלעד מלכה

רוטציה בראשות

סוף סוף: גנץ חתם על הקמת ממשלת נתניהו

לאחר המשבר הפוליטי הגדול במדינה, הצליח ראש הממשלה נתניהו להקים ממשלה לאחר שפירק את מפלגת 'כחול לבן' וצירף לממשלתו את ח"כ גנץ ואשכנזי. מסתמן: ח"כ לפיד בתפקיד יו"ר האופוזיציה.

לפי ההסכם שגובש: "הממשלה והקבינט יהיו שוויוניים, יוקם "קבינט פיוס לאומי בראשות גנץ ונתניהו. גנץ יחל את תפקידו בראשות הממשלה באוקטובר 2021. תיקי האוצר, הבריאות, ביטחון הפנים, תחבורה וחינוך יקבלו מפלגות הימין. מפלגת העבודה וכחול לבן יקבלו את תיקי הביטחון, החוץ, המשפטים והתרבות. את תפקיד יו"ר הכנסת יקבל ח"כ מהליכוד.

ח"כ לפיד הגיב בזעם: "אז הפשרה בוועדה לבחירת שופטים היא שביבי בחר את כל הנציגים לוועדה. גנץ ואשכנזי הסכימו לתת לנאשם בפלילים למנות את השופטים שידונו בעניינו. אין גבול לחרפה."

ליברמן: "ממשלה עם עלה תאנה שעליו שני פלאפלים בכירים"

ח"כ עופר ששלח ממובילי היוזמה להקמת ממשלת מיעוט הגיב: "36 שרים. 16 סגני שרים. חוק נורבגי לעשרות אנשים. זו התרומה היחידה של גנץ ואשכנזי למלחמה באבטלה"

ח"כ יועז הנדל בירך על החתימה ערב יום השואה: "לעולם לא עוד״ זו התשובה של מדינת ישראל לאויבים מבחוץ אבל זו גם צריכה להיות התשובה שלנו לסכנה ממלחמת אחים. חשבתי מהרגע הראשון שמדינת ישראל זקוקה לממשלת אחדות. זה לא רק צורך השעה אלא אידאולוגיה שנובעת מהמקום העמוק ביותר של הכרת העם הזה על חסרונותיו ויתרונותיו."

לסיום כותב הנדל: "לא הכל מושלם אבל אין ראוי יותר מממשלת אחדות בערב הזה. אני שמח שנפלה בידי הזכות להיות חלק מהגורמים להקמת ממשלה כזאת. כל אפשרות אחרת היתה פחות טובה למדינת ישראל".

העיתונאי שמעון ריקלין הגיב לחתימת ההסכם: "בערב יום השואה נחתם סוף סוף ההסכם על הקמת ממשלה בישראל. ברוך ה׳. אולי מרוב שהתמכרנו לקטטות שכחנו כולנו שבמערכות הבחירות האין סופיות מדינת ישראל מפסידה. כלומר כולנו. ועכשיו לריבונות כמו שנתניהו הבטיח. ובהמשך כשנוכל גם השינויים במשפט. הצפירה שנשמע כולנו מחר היא גם צפירת הרגעה"

הגיבו והשפיעו
פיד באזזנט

תיעוד ראשוני

לפני 20 שעות

נקלט במצלמות

לפני 2 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 2 ימים
נקראות עכשיו
  LIVE

תיעוד ראשוני

לפני 20 שעות

נקלט במצלמות

לפני 2 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 2 ימים

הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם

מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.