התגובה

שקד עוקצת את "הארץ" על הציטוט מהרב קוק

תמונה – צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת
שרת המשפטים לשעבר עוקצת את טור הדעה ב-"הארץ" שביקר אותה על ציטוטיה הרבים מהרב קוק, האב הרוחני של הזרם החרדל"י, ואיך לא עם תוספת ציטוט מהרב קוק

חברת הכנסת אילת שקד, מגיבה לטור הדעה שפרסם יאיר נהוראי בעיתון הארץ הבוקר (ראשון) שבו הוא מאשים אותה בציטוטים מהרב קוק: "שרת המשפטים לשעבר מצטטת, שרה ומצייצת מעל כל במה מדברי האב הרוחני של הזרם החרד"לי. ספק אם היא יודעת שמקור ההשראה שלה לעולם לא היה מתיר לה להיבחר לכנסת או להצביע בכלל", כתב נהוראי.

שקד בתגובה עקצה את הכותב באתר "הארץ" שידוע במאבקיו לסגירת המכינות הקדם צבאיות ובראשן מכינת "עלי" של הרב אלי סדן: "שמחה שכעת כשהמכינות הקדם צבאיות סגורות ולא ניתן לצפות בשיעורים ולהוציא דברים מהקשרם התפנה לך זמן להתעמק ביחסי לרב קוק".

שרת המשפטים הוסיפה כמובן ציטוט מהרב קוק: "טיפ ממני אליך – "כל אחד צריך לעסוק בעסק שלו" (הרב קוק)".

אם הדבר היה תלוי ברב קוק שקד לא הייתה נבחרת לכנסת

כזכור, הבוקר באתר הארץ, העלה עו"ד נהוראי טור דעה ביקורתי נגד שקד ועל ציוציה בתקופה האחרונה עם התייחסות לרב קוק: "קצרה היריעה מלפרט את מכלול ההתייחסויות של שקד לרב קוק, אך הם רבים עד כדי כך שלעומד מהצד נדמה כי נשבתה בקסמו וכי הגותו ופסיקותיו הם בסיס לפועלה הציבורי והאישי", כתב נהוראי והוסיף: "אלא שקשה שלא לתהות אם שקד בכלל יודעת שאם הדבר היה תלוי ברב קוק – היא לעולם לא היתה נבחרת לכנסת ולנשים בישראל בכלל לא היתה זכות בחירה".

עוד כתב נהוראי: "בנוסף, אני תוהה אם שרת המשפטים לשעבר יודעת כי הרב קוק מעולם לא נתן לגיטמציה ל"כפירה החילונית".  נהפוך הוא, הוא כינה אותה "המחלה הנוראה של הדור", אך סבר שבדור שלו, קרי: דור החלוצים ובוני הארץ, היא אינה נובעת מפגמים מוסריים אלא דווקא משום החיפוש אחר ערכים נעלים ומשום שהעולם הדתי כשל במשימתו לתווך לחילונים את הדת בצורתה הנכונה".

לסיכום כתב נהוראי: "מה לאיילת שקד החילונית ולתפישת העולם החרד"לית-משיחית שחזונה להקים כאן מדינת הלכה שהתורה היא חוקתה, ורואה בחילוניות "מחלה" שצריך לרפא? התשובה: נשגב מבינתי".

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.